okwest

Klubmestre 2021 PDF Udskriv Email
  
Onsdag, 09 Marts 2022 16:18

Resultatliste klub-lang torsdag d. 13/5-2021 i Fanø Klitplantage

Arrangeret af OK Esbjerg - Banelægger Rudolf Sørensen

H19- 8,0 km 20 poster

1

Eric Lauridsen

1.28.13

2

Mogens Clemmensen

1.54.22

3

Thorkild Jepsen

2.20.00

4

Palle Cavan

2.21.24

5

Klaus Lønborg

2.25.34

6

Søren Pedersen

3.00.07

7

Sven Wodschow

3.04.11

H35- 6,3 km 16 poster

1

Egil Hvid-Olsen

2.23.29

H50- 5,1 km 13 poster

1

Arne Nygaard

56.48

2

Steen Oxfeldt

1.04.43

H60- 4,3 km 12 poster

1

Morten Christensen

1.08.42

H70- 4,3 km 12 poster

1

Erling Nielsen

59.48

2

Mogens Nielsen

1.22.13

3

Christian Gram

1.45.00

D70- 3,2 km 11 poster

1

Else Pedersen

1.24.27

2

Marianne Lorenzen

1.41.53

ufk

Mette Hvid-Olsen

1.16.39

 

Tillykke til vinderne

 

Klubmesterskab Sprint 2021

SEPE

30. juni 2021

(Sports og Event Park Esbjerg)

Klasse

Bane

Længde

Nr.

Løber

Tid min

Kmtid

Efter vinder

H

1

2.900

1

Søren Hauris

00:21:35

7,4

H

1

2.900

2

Vidar Sire

00:22:38

7,8

00:01:03

H

1

2.900

3

Mogens Clemmensen

00:25:46

8,9

00:04:11

H

1

2.900

4

Sven Wodschow

00:33:54

11,7

00:12:19

H

1

2.900

5

Anders Nielsen

00:34:00

11,7

00:12:25

 

 

Stort tillykke til vinderen

 

Resultatliste klub-nat fredag d. 1/10-2021 i Vrøgum Øst

Banelægger Eric Lauridsen

Bane 1 – 5,6 km - Herrer:

Mogens Clemmesen 1:10:14 (klubmester)

Palle Cavan 1:21:42

Jens Sørensen 1:32:47

Mogens Nielsen 1:34:34

Egil Hvid-Olsen

Sven Wodschow UDGÅET

 

Bane 2 – 4,1 km – Damer:

Ingen WEST løbere

 

Bane 3 – 3,5 - Alene/Par:

Marianne + Nikoline Lorenzen1:11:36 (klubmester)

 

Bane 4 – 3,0 km – Alene/Par:

Ingen WEST løbere

Stort tillykke til vinderne

 

 

Klub Ultralang 2021 blev afviklet lørdag den 9. oktober 2021 i Bordrup

Kortet fra 1985 gav visse udfordringer, derfor var banerne kortet lidt af.

Klubmesterskabet blev afviklet i strålende løbevejr, tørt og solrigt.

Banelægger Mogens N

H19- 13,6 km 22 poster

1

Mogens Clemmensen

1.28.13

Vidar Sire

mp

H50- 10,1 km 17 poster

1

Eric Lauridsen

1,56.12

2

Morten Christensen

2.13.18

H65- 6,4 km 14 poster

1

Jens Sørensen

1.08.42

Åben 1 5,4 km 13 poster

1

Klaus og Anette

1.56.49

2

Anders

2.05.49

8 deltagere fra West + 18 øvrige

 

Tillykke til vinderne

 

 

 

 


Senest opdateret ( Onsdag, 09 Marts 2022 17:15 )
 

west billeder

DSC_0037.jpg

Kommende aktiviteter

Onsdag 13 Juli kl.17:30
Træningsløb Varde Søndre
________________________
Onsdag 20 Juli kl.17:30
Træningsløb Gellerup
________________________
Onsdag 27 Juli kl.17:30
Træningsløb Sønderheden
________________________

West kalender

Juli 2022
M T O T F L S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
August 2022
M T O T F L S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Medlemmerne

No images
Copyright © 2022 okwest. Alle rettigheder reserveret.
Joomla! er fri software udgivet under GNU/GPL licens.